Speelplein de Winnys in Steenokkerzeel is een gemeentelijke speelpleinwerking die door de Jeugddienst wordt georganiseerd. Iedere schoolvakantie geven verschillende animatoren het beste van zichzelf om kinderen uit onze gemeente de vakantie van hun leven te bezorgen. Dit doen ze door zelf spellen, toneel, knutselwerken, activiteiten enzovoort in elkaar te boksen in het thema van de week en die onder het toeziend oog van hun hoofdanimator uit te voeren met de kids!
Voor wie
Bij speelplein De Winnys worden activiteiten georganiseerd voor kleuters en kinderen tussen 3 jaar en 14 jaar die woonachtig of schoolgaand zijn in Steenokkerzeel.
Speelplein de Winnys is een inclusief speelplein. Dit wil zeggen dat kinderen met een beperking welkom zijn om mee te komen spelen. We vragen wel om minimum een maand op voorhand contact op te nemen met de Jeugddienst alvorens je kind in te schrijven. Zo kan de Jeugddienst tijdig op zoek naar een inclusieanimator. Indien er een geschikte inclusieanimator gevonden wordt om het kind te begeleiden, wordt de aanvraag goedgekeurd. We werken steeds volgens de noden van het kind. Voor ons is het dus belangrijk dat er een goede match gevonden wordt, zodat iedereen een topdag of -week op het speelplein kan beleven! Indien dit niet het geval is, of indien er te veel aanvragen zijn voor inclusiekinderen, kan de aanvraag geweigerd worden omdat voor ons het comfort en de correcte begeleiding van het kind centraal staat.
Speelplein De Winnys zet daarnaast ook in op taalstimulering. Kinderen die de Nederlandse taal niet goed beheersen, kunnen af en toe door de week taalspelletjes spelen met een taalanimator die zo hun taalniveau probeert op te krikken. Deze activiteiten worden steeds op een speelse manier aangepakt. Wil je graag dat je kind meedoet aan de taalstimulering, zet het dan zeker bij opmerkingen wanneer je je kind inschrijft of stuur een mailtje naar de Jeugddienst.
Opgelet: We doen ons best om iedere vakantie een taalanimator te vinden, maar dit is helaas niet altijd mogelijk. Wanneer er geen taalanimator gevonden wordt, wordt dit in de weekmail vermeld die je de vrijdag voor het speelplein begint, ontvangt.
Voorwaarden
Programma
7u30 – 9u00: opvang
9u00 – 16u00: activiteiten
16u00 – 18u00: opvang
Locatie
Chiro- en Speelpleinlokalen Perk, Kerfdreef 3, 1820 Perk
Belangrijk
- We dringen er op aan om je kind ten laatste 10 minuten voor aanvang van de activiteiten te brengen. Zo hoeft je kind niets van het dagtoneeltje te missen en kan de dag vlot starten. Bovendien sluit de speelpleinpoort om 9u.
- Bij ziekte wordt de Jeugddienst per e-mail verwittigd (niet telefonisch). Tot maximum 2 dagen na ziekte kan je het doktersattest binnenbrengen en krijg je het inschrijvingsgeld voor die dagen terug.
- Ten laatste 24u voor de ingeschreven speelpleindag contacteren de ouders de Jeugddienst per e-mail om afwezigheid om een andere reden dan ziekte te melden. Gebeurt dit niet (tijdig) dan volgt er een boete van € 5 per afwezige speelpleindag. Wanneer ouders tijdig een afwezigheid melden, kunnen kinderen op de wachtlijst immers verder geholpen worden.
- Er wordt een boete van € 5 per beginnend kwartier na 18u aangerekend aan ouders van kinderen die te laat opgehaald worden.
- Zorg dat je account in Ticketgang correct is en dat alle nodige informatie omtrent je kind hierin is ingevuld. Denk hierbij aan contactinformatie, maar ook aan de medische fiche van je kind. Vul de allergieën en medische info van je kind aan, alsook de contactinfo van de huisarts. Dit kan je doen door in te loggen in je account en 'Gezin' te selecteren. Hier kan je per gezinslid de nodige info aanvullen.
Kostprijs
Prijs
- Inwoner Steenokkerzeel 1ste kind: € 10/dag
- Inwoner Steenokkerzeel 2de kind (op zelfde dag): € 8/dag
- Inwoner Steenokkerzeel 3de kind (op zelfde dag): € 6/dag
- Schoolgaand te Steenokkerzeel (niet-inwoner): € 13/dag
Inbegrepen: activiteiten, opvang, 1 stuk fruit per dag, verzekering
Zelf te voorzien: lunchpakket en tussendoortjes
Kinderen die niet woonachtig of schoolgaand zijn in de gemeente, worden niet toegelaten tot de speelpleinwerking.
Hoe inschrijven?
Periode 2023 | Start inschrijvingen |
Krokus- en Paasvakantie | 9 januari 2023 |
Zomervakantie | 24 april 2023 |
Kerstvakantie | 23 november 2023 |
Aan het onthaal van het gemeentehuis (enkel op afspraak)
Hoe annuleren?
- Annuleren kan tot 2 weken voor aanvang van de speelpleinperiode van je keuze. Dit doe je door een mailtje te sturen naar de jeugddienst. Het inschrijvingsgeld wordt dan 50% terugbetaald. Annuleer je minder dan 2 weken op voorhand, dan wordt er niets terugbetaald. Een overzicht van de speelpleinperiodes en uiterste annulatiedata kan je hieronder terugvinden.
- Dagen verplaatsen is geen mogelijkheid.
- Is je kind de dag zelf afwezig om een andere reden dan ziekte, dan wordt er niets terugbetaald. Breng wel steeds de jeugddienst op de hoogte via een mail naar jeugd@steenokkerzeel.be.
- Is je kind ziek? Breng dan altijd een ziektebriefje binnen bij de Jeugddienst. Dat mag per mail of op het speelplein, max. 2 dagen na ziekte. De Jeugddienst voorziet dan een volledige terugbetaling voor de dagen die hierop vermeld staan.
- Opgelet! Speelpleindagen waarop je kind afwezig was, zal je niet zien terugkeren op je fiscaal attest. De wetgeving zegt namelijk dat er zowel sprake moet zijn van inschrijving als van aanwezigheid om het fiscaal voordeel te kunnen genieten.
Uiterste annulatiedata:
Speelpleinperiode | Data speelpleinperiode | Uiterste annulatiedata |
Speelplein Krokus | 20 februari 2023 t.e.m. 24 februari 2023 | Ten laatste 6 februari 2023 |
Speelplein Pasen | 3 april 2023 t.e.m. 14 april 2023 | Ten laatste 20 maart 2023 |
Speelplein Zomer 1 (juli) | 3 juli 2023 t.e.m. 28 juli 2023 | Ten laatste 16 juni 2023 |
Speelplein Zomer 2 (augustus) | 31 juli 2023 t.e.m. 25 augustus 2023 | Ten laatste 17 juli 2023 |
Speelplein Winter | 2 t.e.m. 5 januari 2024 | Ten laatste 18 december 2023 |
Wat meebrengen
Wanneer je je kinderen naar het speelplein brengt, dien je zeker aan volgende zaken te denken:
- Voorzie kledij die tegen een stootje kan en vuil mag worden. Bij mooi weer graag een handdoek en zwemkledij meegeven. De Jeugddienst voorziet zonnecrème om de kinderen te smeren bij zonnig weer.
- Eigen speelgoed blijft thuis, er is genoeg speelgoed om mee te spelen op het speelplein.
- Geef je kind(eren) een lunchpakket met drankje mee en een (gezonde) snack voor tijdens de pauzes. Plat water is gratis te verkrijgen.
Meer info
Ons zomeraanbod
Elke speelpleinweek wordt ingekleed in een bepaald thema en dit wordt via de vakantiebrochure aan alle inwoners van Steenokkerzeel gecommuniceerd. Op deze manier kan je dus voordat je inschrijft voor een speelpleindag al weten in welke thema de activiteiten tijdens die week worden ingekleed.
Week | Weekthema | Activiteit op donderdag |
Week 1: 3 juli - 7 juli | De Winny-limpische Spelen | Dansworkshop op het plein |
Week 2: 10 juli - 14 juli | Winny reist de wereld rond! | Uitstap Mega Speelstad |
Week 3: 17 juli - 20 juli (geen speelplein op 21 juli!) |
Winny is ... een spion? | Lasergame op het plein |
Week 4: 24 juli - 28 juli | Winny in de wolken! | Springkastelen op het plein |
Week 5: 31 juli - 04 aug | Winny in de oertijd! | Primitieve dans en muziek op het plein |
Week 6: 7 aug - 11 aug | Winny en de onderwaterwereld | Uitstap Provinciaal domein |
Week 7: 14 aug - 18 aug (geen speelplein op 15 augustus!) | Winny gaat naar de markt! | Verrassing op het plein |
Week 8: 21 aug - 25 aug | Winny's grote talentenshow | Speelpleinfeestje! |
Algemeen reglement speelplein De Winny's
Vakantieaanbod
Het volledige vakantieaanbod vind je in de folder 'Vakantieaanbod 2023'