Gemeente Steenokkerzeel

Vergunning B voor kansspelen in speelautomatenhallen (klasse II)

Voor het uitbaten van een speelautomatenhal of een kansspelinrichting klasse II heb je een vergunning B nodig.

Als vergunninghouder B kan je aanvullend een vergunning B+ aanvragen om kansspelen via het internet aan te bieden.

Momenteel bestaat geen mogelijkheid om een vergunning B aan te vragen.

Voorwaarden

Om een vergunning B te bekomen moet een convenant afgesloten zijn met het gemeentebestuur van de locatie waar je de speelautomatenhal wenst te vestigen. Daarnaast is onder meer ook een advies van de burgemeester vereist.

Verder moet de houder van de vergunning verplicht, op zichtbare wijze, aan de ingang van elke speelzaal een bord hangen met de hieronder vermelde tekst:
"In deze inrichting worden met vergunning nummer ... kansspelen geëxploiteerd.
Worden niet toegelaten in de speelzalen van de inrichtingen klasse II, personen die jonger zijn dan 21 jaar.
Het is verboden alcohol te gebruiken binnen de speelzalen van de inrichting.
Er mogen noch leningen noch voorschotten toegestaan worden.
Een folder die de speler waarschuwt voor gokverslaving die resulteert uit misbruik, is beschikbaar.”

De speelautomatenhal mag niet gevestigd worden in de nabijheid van onderwijsinstellingen, ziekenhuizen, plaatsen die vooral door jongeren worden bezocht, plaatsen waar erediensten worden gehouden en gevangenissen.

De minimumleeftijd om deel te nemen aan kansspelen en weddenschappen is 21 jaar.

Er moet identiteitscontrole zijn om de leeftijd te controleren en om na te gaan of spelers niet op de lijst van uitgesloten personen (EPIS-controle) staan.

Procedure

Deze vergunning moet je aanvragen bij de Kansspelcommissie aan de hand van een specifiek formulier. Dit formulier, alle andere vereiste documenten (waaronder een advies van de burgemeester en een convenant afgesloten met het gemeentebestuur en meer toelichting bij de aanvraagprocedure vindt u op de website van de Kansspelcommissie.

Momenteel bestaat geen mogelijkheid om een vergunning B aan te vragen.

Indien een vrijgekomen vergunning door de Kansspelcommissie wordt gepubliceerd, zal een aanvraag ingediend moeten worden overeenkomstig de bijzondere procedure zoals bepaald bij Koninklijk Besluit (cf. infra bij regelgeving). Bijkomende informatie zal dan ter beschikking worden gesteld.

Kostprijs

Voor de houders van een vergunning klasse B, B+ worden de retributies één keer per jaar betaald, ongeacht de duur van de uitbating.

Het bedrag van de retributies wordt jaarlijks vastgesteld.

Geldigheid

De vergunning is 9 jaar geldig en kan telkens hernieuwd worden.

Reglement

Wet van 7 mei 1999 op de kansspelen, de weddenschappen, de kansspelinrichtingen en de bescherming van de spelers, gewijzigd bij wet van 7 mei 2019

Koninklijk besluit van 24 april 2014 tot vaststelling van de wijze van bekendmaking, de aanvraag en de toekenning van een vergunning B voor de exploitatie van een kansspelinrichting klasse II indien een vergunning openvalt

Meer info

Kansspelcommissie
Kantersteen 47
1000 Brussel
Tel. 02/ 504 00 40
info@gamingcommission.be